23 marca 2020

Szkoły zamknięte do Wielkanocy

Do Świąt Wielkanocnych Rząd RP przedłużył zamknięcie palcówek oświaty w całej Polsce. Uczniowie będą zdalnie realizować program nauczania.
Z uwagi na pandemię koronawirusa i wzrost zachorowalności w Polsce, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo ograniczony został kontakt bezpośredni z pracownikami Urzędu Gminy w Leoncinie. Zalecany jest kontakt telefoniczny lub pocztą elektroniczną.
NZOZ w Leoncinie wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu przychodni w Leoncinie.
Odwołane zostały szczepienia i bilanse zdrowia dzieci i młodzieży, wizyty patronażowe nowo narodzonych dzieci możliwe są po kontakcie telefonicznym z położną. Wprowadzony został rotacyjny system przyjmowania pacjent ów do ośrodka – jednocześnie po 10 osób. Zapotrzebowanie na recepty można zgłaszać telefonicznie.
Ograniczone zostały godziny pracy apteki, która pracuje w trybie nocnym – klienci obsługiwani są przy oknie w drzwiach.
Również w wielu okolicznych sklepach wytyczone zostały strefy bezpieczeństwa.
Mieszkańców gminy prosimy o wrażliwość oraz zwiększoną czujność wobec osób starszych szczególnie samotnych, które są najbardziej zagrożone chorobą. Prosimy o zainteresowanie w sprawie zrobienia zakupów czy załatwienia innych spraw nie wymagający obecności danej osoby. Jeśli posiadacie Państwo informację o osobach, które nie mają rodziny, osób bliskich czy sąsiadów, a wymagają pomocy lub może sami jesteście takimi osobami to prosimy zgłaszać takie potrzeby do tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leoncinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *